Descriere
Roller shut. push-button insrt 1 pole, flush-mntd, 10 A, AC 250 V, screwl. term.
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | - |
| Material | Other |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Other |
| Model/type | |
| Model | 1-pole push button |
| Number of modules (module system) | 0 |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | White |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Electrical and mechanical locking | Yes |
| Label space/information surface | No |
| Electrical | |
| Number of poles | 1 |
| Rated current | 10 A |
| Nominal voltage | 250 V |
| Measurements | |
| Min. depth of built-in installation box | 40 mm |
| Setting/control | |
| Mechanical controllable | Yes |
| Method of operation | Rocker |
| Electronic controllable | No |
| Number of buttons | 2 |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Mounting with claw and screw |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Connection | |
| Connection type | - |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 291,06 cm3 |
| weight | 62 g |
| length | 9 cm |
| width | 7,7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480307409 |
| Package 2 | |
| volume | 4796,064 cm3 |
| weight | 742 g |
| length | 27,3 cm |
| width | 18,3 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606480307406 |
| Package 3 | |
| volume | 42488,712 cm3 |
| weight | 4,912 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 34,2 cm |
| qmax | 60 |
| qmin | 60 |
| um | CT |
| gtin | 43606480307407 |