Descriere
Merten System M / System D, Insert priza date dubla, 2xRJ45 8/8, Cat6
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of connector | RJ45 8(8) |
| Connection type | LSA |
| Separate earthing connection | No |
| Suitable for number of connectors | 1 |
| Model/type | |
| Mounting method shielding connection | Screw |
| Number of modules (module system) | - |
| With terminal resistor | - |
| With label space | No |
| With dust cover | No |
| Assembly arrangement | Basic element |
| With buses/couplings | Yes |
| Measurements | |
| Device depth | 29 mm |
| Device width | 72 mm |
| Device height | 72 mm |
| Options | |
| Mechanical coding | No |
| Shielded buses | Yes |
| Shielded housing | Yes |
| Compatible with third-party covers | Yes |
| Separate strain relief | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | - |
| Colour | Platinum |
| Colour coding | Yes |
| Mounting/installation | |
| Duct installation | Yes |
| Type of fastening | Screwing |
| Floor box/subfloor mounted | Yes |
| Flush-mounted installation | - |
| Surface mounting | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Other | |
| Category | 6 |
| Outlet direction | Inclined |
| Package 1 | |
| volume | 332,024 cm3 |
| weight | 136 g |
| length | 7,7 cm |
| width | 7,7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4011281898961 |
| Package 2 | |
| volume | 24290,28 cm3 |
| weight | 7,152 kg |
| length | 40,5 cm |
| width | 30,6 cm |
| qmax | 50 |
| qmin | 50 |
| um | CT |
| gtin | 24011281898965 |