Descriere
Merten System M/System D, Insert priza de date RJ45 Cat. 6A ISO
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of connector | RJ45 8(8) |
| Connection type | LSA |
| Separate earthing connection | No |
| Suitable for number of connectors | 1 |
| Model/type | |
| Mounting method shielding connection | Screw |
| Number of modules (module system) | - |
| With terminal resistor | - |
| With label space | No |
| With dust cover | No |
| Assembly arrangement | Basic element |
| With buses/couplings | Yes |
| Measurements | |
| Device depth | 29 mm |
| Device width | 72 mm |
| Device height | 72 mm |
| Options | |
| Mechanical coding | No |
| Shielded buses | Yes |
| Shielded housing | Yes |
| Compatible with third-party covers | Yes |
| Separate strain relief | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | - |
| Colour | Other |
| Colour coding | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mounting/installation | |
| Duct installation | Yes |
| Floor box/subfloor mounted | Yes |
| Type of fastening | Screwing |
| Flush-mounted installation | - |
| Surface mounting | Yes |
| Other | |
| Category | 6A (IEC) |
| Outlet direction | Inclined |
| Package 1 | |
| volume | 323,456 cm3 |
| weight | 132 g |
| length | 7,6 cm |
| width | 7,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811185541 |
| Package 2 | |
| volume | 26134,22 cm3 |
| weight | 6,898 kg |
| length | 41 cm |
| width | 31,4 cm |
| qmax | 50 |
| qmin | 50 |
| um | CT |
| gtin | 34042811185542 |