Descriere
Merten System M/System D, Insert pentru priza tip D 9p negru
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| With strain relief | No |
| With lighting | - |
| Number of modules (module system) | - |
| With dust cover | No |
| With imprint | No |
| Assembly arrangement | Basic element |
| With buses/couplings | No |
| Options | |
| Luster terminal | No |
| Support ring | No |
| Imprintable label | Without indication field |
| Shielded buses | No |
| Shielded housing | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Application | |
| Utilization | D-sub-miniature |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9005 |
| Transparent | No |
| Colour | Black |
| Measurements | |
| Device depth | 7 mm |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 42 mm |
| Device height | 61 mm |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Other |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Other | |
| Outlet direction | Straight |
| Impact strength | - |
| Connection | |
| Suitable for number of connectors | - |
| Package 1 | |
| volume | 45,018 cm3 |
| weight | 6 g |
| length | 6,1 cm |
| width | 4,1 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4011281806904 |
| Package 2 | |
| volume | 605,28 cm3 |
| weight | 100 g |
| length | 9,7 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 14011281806901 |
| Package 3 | |
| volume | 22200 cm3 |
| weight | 3,306 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 300 |
| qmin | 300 |
| um | CT |
| gtin | 24011281806908 |