Descriere
Merten System M/System D, Insert variator 1-10V
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Declaratie de conformitate
Alte surse
Specificatii
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Options | |
| Applicable with transmission button | No |
| Applicable with infrared button | No |
| Applicable with movement sensor | No |
| IFTTT support available | No |
| Light value memory | No |
| Dimming manufacturer's proprietary system | No |
| Dimming DALI | No |
| Applicable with presence indicator | No |
| Dimming 1-10 V | Yes |
| Applicable with button | No |
| Applicable with time switch/timer | No |
| Dimming with push-button | No |
| Dimming DSI | No |
| Dimming Touch and Dim | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Metallic colour | No |
| Colour | - |
| Measurements | |
| Device depth | 60 mm |
| Min. depth of built-in installation box | 46 mm |
| Device width | 74 mm |
| Device height | 74 mm |
| Electrical | |
| Rated current | - |
| Control current | 20 mA |
| Nominal voltage | 230 V |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Connection | |
| Substation input | No |
| Setting/control | |
| Method of operation | Turn/push button |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 466,395 cm3 |
| weight | 108 g |
| length | 9,3 cm |
| width | 8,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811155391 |
| Package 2 | |
| volume | 42750,24 cm3 |
| weight | 8,122 kg |
| length | 40,8 cm |
| width | 33,8 cm |
| qmax | 72 |
| qmin | 72 |
| um | CT |
| gtin | 34042811155392 |