Descriere
Merten System M/System D, Insert variator universal 20-600W
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Other |
| Surface finishing | - |
| Material | Other |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Other |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Impact strength | IK02 |
| Model/type | |
| Type of load | Universal |
| Number of modules (module system) | - |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Options | |
| Applicable with transmission button | No |
| Applicable with infrared button | No |
| Applicable with movement sensor | No |
| Dimming phase cut-on (leading edge) | Yes |
| IFTTT support available | No |
| Dimming phase cut-off (trailing edge) | Yes |
| Serial dimmer | No |
| Light value memory | No |
| Applicable with presence indicator | No |
| Applicable with button | No |
| Applicable with time switch/timer | No |
| Electrical | |
| Nominal voltage | 230 V |
| Nominal power inductive load | 20 VA |
| Nominal power resistive load | 20 W |
| Control voltage | - |
| Nominal power capacitive load | 20 VA |
| Max. switching power LED | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | - |
| Measurements | |
| Device depth | 60 mm |
| Min. depth of built-in installation box | 40 mm |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Connection | |
| Core cross section | 1.5 mm² |
| Connection type | Screwed terminal |
| Substation input | No |
| Setting/control | |
| App control via Bluetooth | No |
| Method of operation | Turn/push button |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Mounting with claw and screw |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 456,365 cm3 |
| weight | 110 g |
| length | 9,1 cm |
| width | 8,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811155469 |
| Package 2 | |
| volume | 43079,442 cm3 |
| weight | 8,524 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 33,9 cm |
| qmax | 72 |
| qmin | 72 |
| um | CT |
| gtin | 34042811155460 |