Descriere
Noua Unica, Intrerupator cap scara 10A cu indicator de localizare, suport fixare si gheare, LED 2m, alb
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | No |
| Type of fastening | Mounting with claw |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Measurements | |
| Built-in depth | 21.75 mm |
| Device depth | 34 mm |
| Min. depth of built-in installation box | 30 mm |
| Device width | 70.9 mm |
| Device height | 70.9 mm |
| Model/type | |
| Washing machine switch | No |
| Lighting | Yes |
| Type of lighting | LED exchangeable |
| Number of modules (module system) | 2 |
| Heating switch | No |
| Number of rockers | 1 |
| Label space/information surface | No |
| Assembly arrangement | Basic element with full cover plate |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP40 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9003 |
| Colour | White |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Push button switch | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Electrical | |
| Switching current for fluorescent lamps | 10 AX |
| Rated current | 10 A |
| Nominal voltage | 250 V |
| Other | |
| Wiring system | Two-way switch |
| Impact strength | IK04 |
| Function lighting | Orientation |
| Connection | |
| Connection type | Push-in clamp |
| Setting/control | |
| Method of operation | Rocker/button |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Monitoring contact | Yes |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 253,125 cm3 |
| weight | 76 g |
| length | 7,5 cm |
| width | 7,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481955609 |
| Package 2 | |
| volume | 3600 cm3 |
| weight | 862 g |
| length | 22,5 cm |
| width | 20 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606481955606 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 4,694 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 50 |
| qmin | 50 |
| um | CT |
| gtin | 23606481955603 |
| Package 4 | |
| weight | 45,552 kg |
| length | 60 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 400 |
| qmin | 400 |
| um | PF |