Descriere
Intrerup. Sarc. Vcd - Tesys - 3 Poli - 690 V 32 A - Maner Rosu Blocabil Cu Lacat
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Number of auxiliary contacts as normally closed contact | 0 |
| Number of auxiliary contacts as change-over contact | 0 |
| Number of auxiliary contacts as normally open contact | 0 |
| Model/type | |
| Version as emergency stop installation | Yes |
| Type of control element | Short rotary handle |
| Version as main switch | Yes |
| Version as maintenance-/service switch | No |
| Version as safety switch | No |
| Motor drive integrated | No |
| Number of switches | 1 |
| Electrical | |
| Rated operation power at AC-3, 400 V | 7.5 kW |
| Rated permanent current Iu | 32 A |
| Conditioned rated short-circuit current Iq | 10 kA |
| Max. rated operation voltage Ue AC | 690 V |
| Number of poles | 3 |
| Rated short-time withstand current lcw | 0.384 kA |
| Rated operating voltage | 690 V |
| Rated operation power at AC-23, 400 V | 11 kW |
| Rated permanent current at AC-21, 400 V | 32 A |
| Switching power at 400 V | - |
| Rated permanent current at AC-23, 400 V | 21.8 A |
| Options | |
| Version as reversing switch | No |
| Voltage release optional | No |
| Interlockable | Yes |
| Motor drive optional | No |
| Mounting/installation | |
| Suitable for front mounting centre | Yes |
| Suitable for front mounting 4-hole | No |
| Suitable for intermediate mounting | No |
| Suitable for floor mounting | No |
| Other | |
| Device construction | Built-in device fixed built-in technique |
| Protection | |
| Degree of protection (IP), front side | IP65 |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Colour | |
| Colour control element | Red |
| Application | |
| Suitable for distribution board installation | No |
| Package 1 | |
| volume | 792,792 cm3 |
| weight | 226 g |
| length | 12,1 cm |
| width | 8,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3389110724882 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 5,834 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 24 |
| qmin | 24 |
| um | CT |
| gtin | 43389110724880 |
| Package 3 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 57,02 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 192 |
| qmin | 192 |
| um | PF |