Descriere
Intrerupator de siguranta, Fupact ISFT100, 100 A, DIN NH000, 3 poli, montare pe placa, conectori de cablu de 1,5 - 50 mm²
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Cable entry | Other |
| Equipped with connectors | Yes |
| Model/type | |
| Version as emergency stop installation | No |
| Type of control element | Other |
| Version as safety switch | No |
| Motor drive integrated | No |
| With error protection | Yes |
| Version as main switch | Yes |
| Mounting/installation | |
| Suitable for busbar mounting | No |
| Suitable for front mounting | Yes |
| Suitable for floor mounting | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP), front side | IP3X |
| Electrical | |
| Conditioned rated short-circuit current Iq | 80 kA |
| Rated permanent current Iu | 100 A |
| Max. rated operation voltage Ue AC | 690 V |
| Number of poles | 3 |
| Rated operation power at AC-23, 400 V | - |
| Rated short-time withstand current lcw | 3 kA |
| Application | |
| Suitable for fuses | NH000 |
| Setting/control | |
| Position control element | Front side |
| Options | |
| Motor drive optional | No |
| Package 1 | |
| volume | 1487,5 cm3 |
| weight | 505 g |
| length | 17,5 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481165626 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,54 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 23606481165620 |
| Package 3 | |
| volume | 710400 cm3 |
| weight | 110,96 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 192 |
| qmin | 192 |
| um | PF |