Descriere
Corp Separator Sarcina Cu Fuzibili Fupact Isft- 3 Poli 3 F - Din - Nh - 100 A
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Cable entry | Other |
| Equipped with connectors | Yes |
| Model/type | |
| Version as emergency stop installation | No |
| Type of control element | Other |
| Version as safety switch | Yes |
| Motor drive integrated | No |
| With error protection | Yes |
| Version as main switch | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP), front side | IP3X |
| Mounting/installation | |
| Suitable for busbar mounting | No |
| Suitable for front mounting | Yes |
| Suitable for floor mounting | No |
| Electrical | |
| Rated permanent current Iu | 100 A |
| Conditioned rated short-circuit current Iq | 80 kA |
| Max. rated operation voltage Ue AC | 690 V |
| Number of poles | 3 |
| Rated operation power at AC-23, 400 V | - |
| Rated short-time withstand current lcw | 3.6 kA |
| Application | |
| Suitable for fuses | NH000 |
| Setting/control | |
| Position control element | Front side |
| Options | |
| Motor drive optional | No |
| Package 1 | |
| volume | 2436 cm3 |
| weight | 528,1 g |
| length | 24 cm |
| width | 14,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480070624 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,749 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 43606480070622 |