Descriere
Acest produs Acti9 iSW este un intrerupator de sarcina modular si fiabil. este un 4P, curentul nominal este de 125A, iar tensiunea de functionare este de 415Vca. Rezistenta electrica este de pana la 2500 de cicluri, iar rezistenta mecanica este de pana la 20000 de cicluri. Temperatura de functionare este de la -25°C la +60°C. Temperatura de depozitare este de -40°C la +85°C. Gradul de protectie este IP20 si IP40 intr-o carcasa. Este montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 8. Dimensiunile sunt (W) 72mm x (H) 85mm x (D) 73mm. Acest intrerupator de sarcina este utilizat pentru control si izolare. Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 60947-3.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated current | 125 A |
| Rated voltage | 240 V |
| Rated switching capacity | 5 kA |
| Voltage type | AC |
| Short-circuit breaking capacity (Icw) | 1.5 kA |
| Number of poles | 4 |
| Min. rated voltage | 415 V |
| Max. lamp power | - |
| Measurements | |
| Built-in depth | 75.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Model/type | |
| With signal lamp | No |
| Switching function | Off switch |
| Lamp type | - |
| Other | |
| Imprint/indication | Other |
| Lamp socket | - |
| Colour | |
| Colour calotte | White |
| Approval/certification | |
| Forced segregation according to DIN VDE 0113 | Yes |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 4 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 482,019 cm3 |
| weight | 332 g |
| length | 9,3 cm |
| width | 7,1 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480531194 |
| Package 2 | |
| volume | 1722,546 cm3 |
| weight | 1,05 kg |
| length | 21,7 cm |
| width | 9,8 cm |
| qmax | 3 |
| qmin | 3 |
| um | BX |
| gtin | 13606480531191 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 12,114 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 33 |
| qmin | 33 |
| um | CT |
| gtin | 43606480531192 |