Descriere
Cadru, 1 Port, Aluminiu, Anti Vandalism
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 1 |
| Number of device inserts vertical | 1 |
| Number of switch inserts | 1 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 1 |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Metal |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Aluminium |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Aluminium |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 95 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 95 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | IK02 |
| Package 1 | |
| volume | 149,985 cm3 |
| weight | 102 g |
| length | 10,1 cm |
| width | 9,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606485005461 |
| Package 2 | |
| volume | 23663,73 cm3 |
| weight | 10,644 kg |
| length | 40,2 cm |
| width | 30,5 cm |
| qmax | 100 |
| qmin | 100 |
| um | CT |
| gtin | 43606485005469 |