Descriere
EasyLogic PM2X30 - Intrare/Iesire Modul - Analogic - 2 intr + 2 ies
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Input, thermocouple | No |
| Input signal, configurable | No |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Input, resistor | No |
| Input, resistance thermometer | No |
| Input, current | Yes |
| Output signal configurable | No |
| Output, current | Yes |
| Number of analogue outputs | 2 |
| Number of analogue inputs | 2 |
| Options | |
| Analogue inputs configurable | Yes |
| Analogue outputs configurable | Yes |
| Output, voltage | No |
| Approval/certification | |
| SIL according to IEC 61508 | None |
| Setting/control | |
| Input, voltage | No |
| Performance | |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| Other | |
| Appendant operation agent (Ex ia) | No |
| Appendant operation agent (Ex ib) | No |
| Resolution of the analogue outputs | - |
| Resolution of the analogue inputs | - |
| Measurements | |
| Height | 53 mm |
| Width | 90.5 mm |
| Depth | 14.6 mm |
| Application | |
| Suitable for safety functions | No |
| Protection | |
| Explosion safety category for dust | None |
| Explosion safety category for gas | None |
| Package 1 | |
| volume | 398,4 cm3 |
| weight | 113 g |
| length | 9,6 cm |
| width | 8,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480800207 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 3,966 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 30 |
| qmin | 30 |
| um | CT |
| gtin | 43606480800205 |