Descriere
Modicon X80 - module 4 ies ANA izolate - fix
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Altele
Declaratie de conformitate
Alte surse
Specificatii
| Connection | |
| Input, thermocouple | No |
| Input signal, configurable | No |
| Type of electric connection | Plug-in connection |
| Input, resistor | No |
| Input, resistance thermometer | No |
| Input, current | No |
| Output signal configurable | Yes |
| Output, current | Yes |
| Number of analogue outputs | 4 |
| Number of analogue inputs | 0 |
| Options | |
| Analogue inputs configurable | No |
| Analogue outputs configurable | Yes |
| Output, voltage | Yes |
| Approval/certification | |
| SIL according to IEC 61508 | None |
| Setting/control | |
| Input, voltage | No |
| Performance | |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| Other | |
| Appendant operation agent (Ex ia) | Yes |
| Appendant operation agent (Ex ib) | Yes |
| Resolution of the analogue outputs | 15 bit |
| Resolution of the analogue inputs | - |
| Measurements | |
| Height | 100 mm |
| Width | 32 mm |
| Depth | 150 mm |
| Application | |
| Suitable for safety functions | Yes |
| Protection | |
| Explosion safety category for dust | Other |
| Explosion safety category for gas | Other |
| Package 1 | |
| volume | 752,84 cm3 |
| weight | 222 g |
| length | 11,8 cm |
| width | 11,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3595864156637 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 3,624 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 15 |
| qmin | 15 |
| um | CT |
| gtin | 23595864156631 |