Descriere
Merten System M, Modul de protectie la supra-tensiuni pentru priza
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Voltage protection level L-N | 1.5 kV |
| Voltage protection level L-PE/N-PE | 1.5 kV |
| Total discharge current (8/20) (L+N-PE) | 6 kA |
| Voltage protection level | 6 kV |
| Nominal load current | 16 A |
| Max. continuous voltage DC | - |
| Nominal discharge surge current (8/20) (L-N) | 3 kA |
| Number of poles | 2 |
| Nominal voltage DC | - |
| Max. continuous voltage AC | 255 V |
| Total discharge current (8/20) (L1+L2+L3+N-PE) | - |
| Nominal voltage AC | 230 V |
| Max. overcurrent protection device, series connection (fuse) | - |
| Max. overcurrent protection device, parallel connection (fuse) | - |
| Connection | |
| Max. conductor cross section solid (solid, stranded) | - |
| Max. conductor cross section flexible (fine-strand) | - |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Other |
| Communication | |
| With remote signalling contact | No |
| Model/type | |
| With interference suppressor filter | No |
| Category type 3 | Yes |
| Other | |
| Signalling at the device | Acoustic and optical |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 133,152 cm3 |
| weight | 18 g |
| length | 7,6 cm |
| width | 7,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811142056 |
| Package 2 | |
| volume | 24565,268 cm3 |
| weight | 3,062 kg |
| length | 40,3 cm |
| width | 31,1 cm |
| qmax | 150 |
| qmin | 150 |
| um | CT |
| gtin | 34042811142057 |