Descriere
Modul Pto - 2 Canale - 4 Intrari - 24 V C.C. - 4,3 Ma - 2 Conectori 28 Pini
Documente
Specificatii
| Application | |
| Suitable for single-axis positioning | No |
| Suitable for single-axis controller | No |
| Suitable for multi-axis positioning | No |
| Suitable for counting | No |
| Suitable for weighing | No |
| Suitable for temperature control | No |
| Suitable for NC | No |
| Suitable for SSI | No |
| Suitable for welding control | No |
| Suitable for pressure control | No |
| Suitable for incremental data detection | No |
| Suitable for safety functions | No |
| Suitable for electronic positioning | No |
| Suitable for CNC | No |
| Suitable for detection absolute value | No |
| Suitable for flux controller | No |
| Suitable for flux measurement | No |
| Suitable for flying saw | No |
| Suitable for multi-axis control | No |
| Suitable for path controller | No |
| Suitable for cam controller | No |
| Options | |
| Number of functions | 2 |
| Redundancy | No |
| Approval/certification | |
| SIL according to IEC 61508 | None |
| Other | |
| Appendant operation agent (Ex ia) | No |
| Appendant operation agent (Ex ib) | No |
| Performance | |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| Measurements | |
| Height | 100 mm |
| Width | 32 mm |
| Depth | 86 mm |
| Protection | |
| Explosion safety category for dust | None |
| Explosion safety category for gas | None |
| Package 1 | |
| volume | 726,57 cm3 |
| weight | 147 g |
| length | 11,7 cm |
| width | 11,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3595863998634 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 2,527 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 15 |
| qmin | 15 |
| um | CT |
| gtin | 23595863998638 |