Descriere
Merten System D, Placa priza dubla USB SysD, mocca metalic
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| With strain relief | No |
| With lighting | No |
| Number of modules (module system) | 1 |
| With dust cover | No |
| With imprint | Yes |
| Assembly arrangement | Central cover plate |
| With buses/couplings | No |
| Options | |
| Luster terminal | No |
| Support ring | No |
| Imprintable label | With indication plate |
| Shielded buses | No |
| Shielded housing | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Application | |
| Utilization | USB |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Other |
| Measurements | |
| Device depth | - |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 69 mm |
| Device height | 123 mm |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Engage (snap) |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Other | |
| Outlet direction | Straight |
| Impact strength | - |
| Connection | |
| Suitable for number of connectors | 2 |
| Package 1 | |
| volume | 146,15 cm3 |
| weight | 16 g |
| length | 7,9 cm |
| width | 7,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811214258 |
| Package 2 | |
| volume | 730,75 cm3 |
| weight | 110 g |
| length | 12,5 cm |
| width | 7,9 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 14042811214255 |
| Package 3 | |
| volume | 24945,844 cm3 |
| weight | 2,916 kg |
| length | 40,7 cm |
| width | 30,8 cm |
| qmax | 120 |
| qmin | 120 |
| um | CT |
| gtin | 44042811214256 |