Descriere
Merten System M, Placa dubla priza 2 x USB, antracit
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Alte surse
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| With strain relief | No |
| With lighting | No |
| Number of modules (module system) | - |
| With dust cover | No |
| With imprint | No |
| Assembly arrangement | Central cover plate |
| With buses/couplings | - |
| Options | |
| Luster terminal | No |
| Support ring | No |
| Imprintable label | With indication plate |
| Shielded buses | - |
| Shielded housing | - |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Application | |
| Utilization | USB |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Anthracite |
| Measurements | |
| Device depth | - |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 70 mm |
| Device height | 82 mm |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Engage (snap) |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Other | |
| Outlet direction | - |
| Impact strength | - |
| Connection | |
| Suitable for number of connectors | - |
| Package 1 | |
| volume | 66,55 cm3 |
| weight | 10 g |
| length | 5,5 cm |
| width | 5,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811214173 |
| Package 2 | |
| volume | 466,032 cm3 |
| weight | 76 g |
| length | 8,4 cm |
| width | 7,6 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 14042811214170 |
| Package 3 | |
| volume | 22200 cm3 |
| weight | 2,526 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 150 |
| qmin | 150 |
| um | CT |
| gtin | 44042811214171 |