Descriere
Cover plate, Merten System Design, for antenna socket-outlets 2/3 holes, sahara
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Lacquered |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| With strain relief | No |
| With lighting | No |
| Number of modules (module system) | 1 |
| With dust cover | No |
| With imprint | No |
| Assembly arrangement | Basic element with central cover plate |
| With buses/couplings | No |
| Options | |
| Luster terminal | No |
| Support ring | No |
| Imprintable label | Without indication field |
| Shielded buses | No |
| Shielded housing | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Beige |
| Application | |
| Utilization | Other |
| Measurements | |
| Device depth | 10 mm |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Other |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Other | |
| Outlet direction | Straight |
| Impact strength | - |
| Connection | |
| Suitable for number of connectors | 3 |
| Package 1 | |
| volume | 63,7 cm3 |
| weight | 16 g |
| length | 7 cm |
| width | 7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480890161 |
| Package 2 | |
| volume | 355,737 cm3 |
| weight | 100 g |
| length | 7,9 cm |
| width | 7,9 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 13606480890168 |
| Package 3 | |
| volume | 24861,474 cm3 |
| weight | 5,272 kg |
| length | 40,9 cm |
| width | 30,7 cm |
| qmax | 250 |
| qmin | 250 |
| um | CT |
| gtin | 43606480890169 |