Descriere
Powerlogic Pm8000 - Pm8244 Sina Montaj Din Meter + Afisaj De La Distanta - Conto
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Max. current (Imax) | 10 A |
| Voltage type | AC/DC |
| Nominal current (In) | 10 A |
| Options | |
| Effective power | Yes |
| Power factor | Yes |
| Calibrated | Yes |
| Min. value storage | Yes |
| Frequency measurement | Yes |
| Apparent power | Yes |
| Harmonics measurement | Yes |
| Measured value memory | Yes |
| Reactive power | Yes |
| Step angle (cos phi) | Yes |
| Max. value storage | Yes |
| Model/type | |
| Model | Measurement transformer |
| Pole type | Three conductor/four conductor |
| Measurement type load profile | Yes |
| Other | |
| Pulse output | Electrical |
| Measuring range | 100 V |
| Indication | Other |
| Measurements | |
| Height | 90.5 mm |
| Width | 90.5 mm |
| Communication | |
| Wth communication interface M-Bus | No |
| With communication interface according to EN 62056-21 | No |
| Supporting protocol for Modbus | Yes |
| With communication interface RS-485 | Yes |
| Supporting protocol for LON | No |
| With communication interface KNX | No |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Built-in |
| Performance | |
| Accuracy class | 0.2 |
| Package 1 | |
| volume | 7109,76 cm3 |
| weight | 1,305 kg |
| length | 36,8 cm |
| width | 14 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480701979 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,212 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | CT |
| gtin | 23606480701973 |
| Package 3 | |
| volume | 432000 cm3 |
| weight | 61,696 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 32 |
| qmin | 32 |
| um | PF |