Descriere
Prelungitor Unica 2P+E, 5 prize + 2 USB + intrerupator 1.5m, alb/aluminiu
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Connection | |
| Core cross section | 1 mm² |
| Length of power cord | 1.5 m |
| Number of USB connections | 2 |
| Model/type | |
| With cover | No |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 5 |
| Number of CEE socket outlets (IEC 60309) | 0 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 5 |
| Housing shape | Rectangular |
| Number of socket outlets Italian standard type P11 | 0 |
| Number of cold device socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets Italian standard type Bipasso | 0 |
| Number of socket outlets CEE 7/16 (EURO) | 0 |
| Number of socket outlets Danish standard (earthing pin, type K) | 0 |
| Number of universal multi standard sockets | 0 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/5 (type E) | 5 |
| With on/off switch | Yes |
| Number of NEMA-outlets | 0 |
| Number of socket outlets Italian standard type P17 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Other |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Residual current circuit breaker (RCCB) | No |
| Mains filter | No |
| Rotated central insert | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Operating conditions | |
| Operating temperature | -10 °C |
| Other | |
| Angle rotated central insert | - |
| Impact strength | - |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| NEMA designation | None |
| Electrical | |
| Nominal current | 16 A |
| Overvoltage protection | No |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 1706,4 cm3 |
| weight | 519 g |
| length | 39,5 cm |
| width | 5,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606489494117 |
| Package 2 | |
| volume | 72000 cm3 |
| weight | 14,766 kg |
| length | 60 cm |
| width | 40 cm |
| qmax | 24 |
| qmin | 24 |
| um | CT |
| gtin | 43606489494115 |
| Package 3 | |
| volume | 369600 cm3 |
| weight | 61,296 kg |
| length | 60 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 96 |
| qmin | 96 |
| um | PF |