Descriere
Aceasta carcasa PrismaSeT S este o carcasa de distributie cu montaj aparent. Acest cofret metalica si din plastic este compus din 4 randuri de 24 module de 18 mm. Poate gazdui toate tipurile de aparataje modulare. Cofretul are un spatiu mai mare pe primul rand pentru a gazdui intrerupatorul sau comutatorul de intrare NSXm 160, echipat, daca este necesar, cu un modul de protectie la scurgeri la pamant. Acest cofret este dedicat instalarii in interior. Gradul de protectie IP este IP41 cu usa si IP30 fara usa. O usa optionala poate fi instalata peste capac. Culoarea carcasei si fata frontala sunt albe (RAL 9003). Acest tablou gata de utilizare este conceputa in sectorul rezidential si tertiar. Este conceput pentru electricieni, oferind ergonomie si flexibilitate la instalare. Cablurile pot intra prin partea superioara sau inferioara a cofretului cu placi de intrare pentru cabluri. Permite intrarea prin cablu, tub sau canal de cabluri. Cofretul este deja asamblat. Este echipat cu 4 sine DIN. Sinele sunt amovibile si faciliteaza cablarea si operatiunile de intretinere. Este livrat cu 1 cutie de borne pentru legare la pamant. Acest cutie de borne ofera 48 de iesiri (6x25 mm² + 42x4 mm²). De asemenea, poate gazdui un distribuitor Acti9 VDIS vertical. Este prevazut cu 4 dispozitive de protectie pentru etichete, 2 cleme pentru cabluri, 4 placi modulare si 4 benzi de obturare. Clasa de izolatie electrica este clasa II. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 400 V. Categoria de supratensiune este II. Curentul nominal In este de pana la 160 A. Este compatibil cu standardele IEC 61439-1, 2 si 3. Dimensiunile totale sunt (W) 570mm x (H) 806mm x (D) 191mm. Greutatea produsului este de 15.110kg. Cofretul este confectionat din metal, iar placa frontala este realizata din tehnoplastic. Rezistenta plasticului la flacari si la caldura anormala este de 750°C pentru placa frontala. Gradul de protectie IK este IK08 fara usa si IK09 cu usa. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C.
Documente
Specificatii
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | No |
| Mounting method | Surface mounted |
| Measurements | |
| Built-in depth | - |
| Width in number of modular spacings | 24 |
| Built-in height | - |
| Height | 806 mm |
| Inner depth | - |
| Width | 570 mm |
| Built-in width | - |
| Depth | 191 mm |
| Model/type | |
| Type of covering | Cover |
| Transparent cover/door | No |
| Type of closure | - |
| Cover model | With notch |
| Number of rows | 4 |
| With lock | No |
| EMC-version | No |
| Earthing terminal block | Yes |
| Neutral terminal block | No |
| Options | |
| Extension possible | Yes |
| Signal passing door | No |
| DIN-rail | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | 9003 |
| Colour | White |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Material | |
| Housing material | Steel |
| Package 1 | |
| volume | 108885 cm3 |
| weight | 16,4 kg |
| length | 85 cm |
| width | 61 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481076977 |
| Package 2 | |
| volume | 931200 cm3 |
| weight | 80,5 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | PF |