Descriere
Aceasta carcasa PrismaSeT XS este o carcasa de distributie cu montaj aparent. Acest cofret metalic si din plastic este compus din 3 randuri de 24 module de 18 mm. Poate gazdui toate tipurile de aparataje modulare. Acest cofret este dedicat instalarii in interior. Gradul de protectie IP este IP40 usa inchisa si IP30 usa deschisa. Acesta este prevazut cu o usa transparenta incolora. Culoarea carcasei si a placii frontale este alba (RAL 9003). Acest tablou gata de utilizare este conceputa in sectorul rezidential si tertiar. Este conceput pentru electricieni, oferind ergonomie si flexibilitate la instalare. Cablurile pot intra prin partea superioara sau inferioara a cofretului cu placi de intrare pentru cabluri. Permite intrarea prin cablu, tub sau canal de cabluri. Este prevazut cu 1 placa posterioara si 3 sine DIN. Sinele sunt amovibile si faciliteaza cablarea si operatiunile de intretinere. Este livrat cu 1 cutie de borne pentru legare la pamant. Acest cutie de borne ofera 24 de iesiri (3x25 mm²+21x4 mm²). De asemenea, poate gazdui un distribuitor Acti9 VDIS vertical cu 24 de module. Este prevazut cu 1 eticheta de identificare, 1 protector de eticheta, 1 banda de placa de obturare si cateva dispozitive de fixare a cablurilor. Clasa de izolatie electrica este clasa II. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 400 V. Categoria de supratensiune este II. Curentul nominal In este de pana la 125A. Este in conformitate cu standardele IEC 60670-1 si 24, IEC 61439-1 si 3. Dimensiunile totale sunt (W) 550mm x (H) 600mm x (D) 168mm. Greutatea produsului este de 14.560kg. Cofretul si placa frontala sunt din tehnoplastic. Partea din spate este realizata din metal. Usa este din sticla. Rezistenta plasticului la flacari si la temperaturi anormale este de 650°C pentru carcasa si placa frontala. Gradul de protectie IK este IK09 usa inchisa. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C.
Documente
Specificatii
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | No |
| Mounting method | Surface mounted |
| Model/type | |
| Type of covering | Door |
| Transparent cover/door | Yes |
| Type of closure | Other |
| Cover model | Closed |
| Number of rows | 3 |
| With lock | No |
| EMC-version | No |
| Earthing terminal block | Yes |
| Neutral terminal block | No |
| Measurements | |
| Built-in depth | - |
| Width in number of modular spacings | 24 |
| Built-in height | - |
| Height | 600 mm |
| Inner depth | 155 mm |
| Width | 550 mm |
| Built-in width | - |
| Depth | 168 mm |
| Options | |
| Extension possible | No |
| Signal passing door | Yes |
| DIN-rail | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | 9003 |
| Colour | White |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Material | |
| Housing material | Plastic |
| Package 1 | |
| volume | 99360 cm3 |
| weight | 13,114 kg |
| length | 69 cm |
| width | 64 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481072931 |
| Package 2 | |
| volume | 960000 cm3 |
| weight | 75 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | PF |