Descriere
Cover frame, Merten M-Smart, 4 gangs, polar white
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 4 |
| Number of device inserts vertical | 4 |
| Number of switch inserts | 4 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 4 |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| Transparent | No |
| Colour | White |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 294.1 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 80.5 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 10.1 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | IK02 |
| Package 1 | |
| volume | 234,4 cm3 |
| weight | 52 g |
| length | 29,3 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4011281893850 |
| Package 2 | |
| volume | 486 cm3 |
| weight | 132 g |
| length | 30 cm |
| width | 6 cm |
| qmax | 2 |
| qmin | 2 |
| um | BX |
| gtin | 14011281893857 |
| Package 3 | |
| volume | 25442,91 cm3 |
| weight | 3,208 kg |
| length | 40,5 cm |
| width | 31,1 cm |
| qmax | 44 |
| qmin | 44 |
| um | CT |
| gtin | 24011281893854 |