Descriere
Merten System D, Rama 4 posturi D-Life, otel inoxidabil
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Lacquered |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 4 |
| Number of device inserts vertical | 4 |
| Number of switch inserts | 4 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 4 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Stainless steel |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 90 mm |
| Diameter bore hole (opening) | - |
| Width | 306 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 306,432 cm3 |
| weight | 46 g |
| length | 30,4 cm |
| width | 8,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811197889 |
| Package 2 | |
| volume | 844,668 cm3 |
| weight | 130 g |
| length | 31,6 cm |
| width | 9,9 cm |
| qmax | 2 |
| qmin | 2 |
| um | BX |
| gtin | 14042811197886 |
| Package 3 | |
| volume | 41707,584 cm3 |
| weight | 3,264 kg |
| length | 41,2 cm |
| width | 33,3 cm |
| qmax | 44 |
| qmin | 44 |
| um | CT |
| gtin | 34042811197880 |