Descriere
Merten System D, Rama 5 posturi D-Life, otel inoxidabil
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 5 |
| Number of device inserts vertical | 5 |
| Number of switch inserts | 5 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 5 |
| Material | |
| Surface protection | Lacquered |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Stainless steel |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 90 mm |
| Diameter bore hole (opening) | - |
| Width | 378 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 617,6 cm3 |
| weight | 94 g |
| length | 38,6 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811197926 |
| Package 2 | |
| volume | 41749,084 cm3 |
| weight | 2,428 kg |
| length | 40,9 cm |
| width | 33,8 cm |
| qmax | 22 |
| qmin | 22 |
| um | CT |
| gtin | 34042811197927 |