Descriere
Cover frame, Merten M-Smart, 1 gang, aluminium
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | - |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | - |
| Material quality | Other |
| Model/type | |
| With hinged lid | Yes |
| Number of device inserts horizontal | - |
| Number of device inserts vertical | - |
| Number of switch inserts | 1 |
| Number of modules vertical (module system) | - |
| Number of modules horizontal (module system) | - |
| Number of units | 1 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | - |
| With mounting grid | - |
| Type of fastening | - |
| Suitable for built-in installation | - |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | - |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | - |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Aluminium |
| Measurements | |
| Built-in height | - |
| Height | - |
| Diameter bore hole (opening) | - |
| Width | - |
| Built-in width | - |
| Depth | - |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Options | |
| Label space/information surface | - |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 216,27 cm3 |
| weight | 46 g |
| length | 9 cm |
| width | 8,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811063238 |
| Package 2 | |
| volume | 2243,52 cm3 |
| weight | 284 g |
| length | 24,6 cm |
| width | 9,6 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 14042811063235 |
| Package 3 | |
| volume | 22200 cm3 |
| weight | 2,716 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | CT |
| gtin | 24042811063232 |