Descriere
Rama dubla M-Plan, alb polar
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 2 |
| Number of device inserts vertical | 0 |
| Number of switch inserts | 2 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 2 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| Transparent | No |
| Colour | Other |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 154.6 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 85.8 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 10.1 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 132,209 cm3 |
| weight | 36 g |
| length | 15,4 cm |
| width | 8,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606485097794 |
| Package 2 | |
| volume | 2021,25 cm3 |
| weight | 422 g |
| length | 16,5 cm |
| width | 12,5 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606485097791 |
| Package 3 | |
| volume | 43180,68 cm3 |
| weight | 7,196 kg |
| length | 40,8 cm |
| width | 34,7 cm |
| qmax | 160 |
| qmin | 160 |
| um | CT |
| gtin | 43606485097792 |