Descriere
"Merten System M, Rama lemn dubla, M-Plan, fag"
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 2 |
| Number of device inserts vertical | 2 |
| Number of switch inserts | 2 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 2 |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamp mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Brown |
| Measurements | |
| Built-in height | - |
| Height | - |
| Diameter bore hole (opening) | - |
| Width | - |
| Built-in width | - |
| Depth | - |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 408,642 cm3 |
| weight | 80 g |
| length | 16,9 cm |
| width | 9,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811171445 |
| Package 2 | |
| volume | 24460,085 cm3 |
| weight | 4,176 kg |
| length | 40,3 cm |
| width | 30,5 cm |
| qmax | 48 |
| qmin | 48 |
| um | CT |
| gtin | 34042811171446 |