Descriere
Merten System D, Rama piatra dubla D-Life, ardezie slefuita
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Stone |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Slate |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 2 |
| Number of device inserts vertical | 2 |
| Number of switch inserts | 2 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 2 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Other |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 90 mm |
| Diameter bore hole (opening) | - |
| Width | 163 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 544,5 cm3 |
| weight | 132 g |
| length | 25 cm |
| width | 9,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811197988 |
| Package 2 | |
| volume | 43156,848 cm3 |
| weight | 8,02 kg |
| length | 41,3 cm |
| width | 33,6 cm |
| qmax | 58 |
| qmin | 58 |
| um | CT |
| gtin | 34042811197989 |