Descriere
Rama simpla D-Life, alb lotus
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 1 |
| Number of device inserts vertical | 1 |
| Number of switch inserts | 1 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 1 |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | Yes |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9003 |
| Transparent | No |
| Colour | White |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 90 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 90 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Other | |
| Impact strength | IK02 |
| Package 1 | |
| volume | 153,824 cm3 |
| weight | 18 g |
| length | 9,2 cm |
| width | 8,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480890420 |
| Package 2 | |
| volume | 2000,625 cm3 |
| weight | 254 g |
| length | 16,5 cm |
| width | 12,5 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 23606480890424 |
| Package 3 | |
| volume | 42334,432 cm3 |
| weight | 4,738 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 34,3 cm |
| qmax | 180 |
| qmin | 180 |
| um | CT |
| gtin | 53606480890425 |
| Package 4 | |
| weight | 122 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 4320 |
| qmin | 4320 |
| um | PF |