Descriere
Merten System M, Rama sticla dubla, verticala, fara piesa centrala, onix negru, M-Plan
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 2 |
| Number of device inserts vertical | 2 |
| Number of switch inserts | 1 |
| Number of modules vertical (module system) | - |
| Number of modules horizontal (module system) | - |
| Number of units | 1 |
| Material | |
| Surface protection | Other |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Glass |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | - |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | Yes |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | Yes |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | Yes |
| Colour | Other |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 157 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 85.8 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 10.1 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 416,826 cm3 |
| weight | 130 g |
| length | 16,6 cm |
| width | 9,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811081393 |
| Package 2 | |
| volume | 22200 cm3 |
| weight | 6,693 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 48 |
| qmin | 48 |
| um | CT |
| gtin | 24042811081397 |