Descriere
Rama tripla D-Life, alb lotus
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 3 |
| Number of device inserts vertical | 3 |
| Number of switch inserts | 3 |
| Number of modules vertical (module system) | 6 |
| Number of modules horizontal (module system) | 6 |
| Number of units | 3 |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | Yes |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9003 |
| Transparent | No |
| Colour | Other |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 90 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 234 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Other | |
| Impact strength | IK02 |
| Package 1 | |
| volume | 537,51 cm3 |
| weight | 38 g |
| length | 24,6 cm |
| width | 9,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480890505 |
| Package 2 | |
| volume | 2885,75 cm3 |
| weight | 254 g |
| length | 23,8 cm |
| width | 12,5 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 13606480890502 |
| Package 3 | |
| volume | 25114,96 cm3 |
| weight | 1,888 kg |
| length | 40,3 cm |
| width | 30,4 cm |
| qmax | 30 |
| qmin | 30 |
| um | CT |
| gtin | 43606480890503 |
| Package 4 | |
| weight | 87,52 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 1200 |
| qmin | 1200 |
| um | PF |