Descriere
Merten System D, Rama tripla D-Life, otel inoxidabil
Documente
Fisa tehnica
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 3 |
| Number of device inserts vertical | 3 |
| Number of switch inserts | 3 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 3 |
| Material | |
| Surface protection | Lacquered |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | Yes |
| Suitable for built-in installation | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | Stainless steel |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 234 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 90 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 12 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | IK02 |
| Package 1 | |
| volume | 326,112 cm3 |
| weight | 38 g |
| length | 23,7 cm |
| width | 8,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811197841 |
| Package 2 | |
| volume | 658,8 cm3 |
| weight | 102 g |
| length | 24,4 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 2 |
| qmin | 2 |
| um | BX |
| gtin | 14042811197848 |
| Package 3 | |
| volume | 41879,712 cm3 |
| weight | 3,688 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 33,6 cm |
| qmax | 64 |
| qmin | 64 |
| um | CT |
| gtin | 34042811197842 |