Descriere
Rama tripla M-Pure, antracit
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| Number of device inserts horizontal | 0 |
| Number of device inserts vertical | 3 |
| Number of switch inserts | 3 |
| Number of modules vertical (module system) | 0 |
| Number of modules horizontal (module system) | 0 |
| Number of units | 3 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| With mounting grid | No |
| Type of fastening | Clamping/screw mounting |
| Suitable for built-in installation | No |
| Flush-mounted installation | - |
| Suitable for wall duct | No |
| Application | |
| Suitable for subfloor installation duct box | No |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 7024 |
| Transparent | No |
| Colour | Anthracite |
| Measurements | |
| Built-in height | 0 mm |
| Height | 225 mm |
| Diameter bore hole (opening) | 60 mm |
| Width | 83 mm |
| Built-in width | 0 mm |
| Depth | 10 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 185,92 cm3 |
| weight | 41 g |
| length | 22,4 cm |
| width | 8,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480593062 |
| Package 2 | |
| volume | 2527,2 cm3 |
| weight | 480 g |
| length | 23,4 cm |
| width | 12 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606480593069 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 3,332 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 60 |
| qmin | 60 |
| um | CT |
| gtin | 43606480593060 |