Descriere
Releu de Interfata, Zelio Rsb, 1 C/O, 24 V C.C., 12 A
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Measurements | |
| Width | 12.5 mm |
| Depth | 15.7 mm |
| Height | 29 mm |
| Electrical | |
| Rated control supply voltage AC 50 Hz | - |
| Rated control supply voltage AC 60 Hz | - |
| Nominal current | 12 A |
| Voltage type for actuating | DC |
| Rated control supply voltage DC | 24 V |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Other | |
| Drive, switching attitude | Mono stable |
| Drive, polarization | Polarity free |
| Model/type | |
| With forced-guided contacts | No |
| With LED indication | No |
| Type of switch contact | Other |
| With detachable clamps | No |
| Mounting/installation | |
| Complete with socket | No |
| Material | |
| Material of contact insert | Other |
| Material of contact surface | Other |
| Material contact | Other |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 10,44 cm3 |
| weight | 13 g |
| length | 2,9 cm |
| width | 2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3389110254136 |
| Package 2 | |
| volume | 157,08 cm3 |
| weight | 142 g |
| length | 33 cm |
| width | 2,8 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13389110254133 |
| Package 3 | |
| volume | 9000 cm3 |
| weight | 5,175 kg |
| length | 40 cm |
| width | 15 cm |
| qmax | 350 |
| qmin | 350 |
| um | CT |
| gtin | 23389110254130 |