Descriere
interface pre assembled plug in relay with socket, Harmony Electromechanical Relays, 8A, 2CO, with LED, without lockable test button, 24V DC
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Width | 64 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 84 mm |
| Electrical | |
| Rated control supply voltage AC 50 Hz | - |
| Rated control supply voltage AC 60 Hz | - |
| Nominal current | 8 A |
| Rated control supply voltage DC | 0 V |
| Voltage type for actuating | DC |
| Other | |
| Drive, switching attitude | Mono stable |
| Drive, polarization | Polarity free |
| Connection | |
| Type of electric connection | Plug-in connection |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 2 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Model/type | |
| With forced-guided contacts | No |
| With LED indication | Yes |
| Type of switch contact | Other |
| With detachable clamps | Yes |
| Mounting/installation | |
| Complete with socket | Yes |
| Material | |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Other |
| Material contact | Other |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 84,328 cm3 |
| weight | 55 g |
| length | 6,42 cm |
| width | 1,56 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606489562755 |
| Package 2 | |
| volume | 4199,85 cm3 |
| weight | 1,982 kg |
| length | 27 cm |
| width | 18,3 cm |
| qmax | 30 |
| qmin | 30 |
| um | BX |
| gtin | 13606489562752 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 12,861 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 180 |
| qmin | 180 |
| um | CT |
| gtin | 23606489562759 |