Descriere
Blocurile de distributie cu surub Linergy DS pot fi instalate pe o sina DIN standard sau pe o placa de montaj. Este dedicat instalatiilor 1P. Numarul de poli este 1. Capacitatea totala de conectare este de 14 gauri. Curentul operational nominal Ie este de 250 A. Curentul nominal admisibil de varf Ipk/60ms este de 36ka. Curentul nominal admisibil de scurta durata conform IEC/EN 60947-7-1 este de 8,4 kA ms/1s. Latimea in gauri de 9mm este de 4. Capacitatea terminalului este de 2x12mm diametru, 3x7.5mm diametru, 8x5.8mm diametru. Tensiunea nominala de izolatie Ui este de 500VAC. Tensiunea nominala de rezistenta la impuls Uimp este de 8 kV. Tensiunea operationala nominala UE este 230 Vca (Ph/N), 440 Vca (Ph/Ph). Frecventa de functionare este de 50Hz sau 60Hz. Gradul de poluare este de 3. Categoria de supratensiune este III. In conformitate cu standardul IEC/EN 60947-1, rezistenta dielectrica este de 2500VAC. Sectiunea transversala a miezului este de 35mm2. Dimensiunile sunt (H) 85mm x (W) 36mm x (D) 50,5mm. Greutatea este de 163g. Temperatura de functionare este de la -25°C la + 55°C. Este in conformitate cu standardele IEC/EN 60947-7-1 si IEC/EN 61439-1 2.
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Core cross section | 120 mm² |
| Electrical | |
| Number of poles | 1 |
| Model/type | |
| With seal head | No |
| Package 1 | |
| volume | 247,5 cm3 |
| weight | 253 g |
| length | 9 cm |
| width | 5,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480542176 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 10,67 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | CT |
| gtin | 13606480542173 |
| Package 3 | |
| volume | 432000 cm3 |
| weight | 95,5 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 320 |
| qmin | 320 |
| um | PF |