Descriere
Acest cofret Resi9 MP este o carcasa modulara cu montaj incastrat. Aceasta carcasa este compusa din 1 rand de 18 module de 18 mm. Poate gazdui toate tipurile de aparataje modulare. Gradul de protectie IP este IP40. Acesta este prevazut cu o usa afumata. Culoarea fetei frontale este alba (RAL 9003). Este destinat instalarii noi sau renovate in domeniul rezidential. Este echipat cu sina asimetrica de 35 mm. Este prevazut cu 1 cutie de borne cu legare la pamant si 1 cutie de borne neutre cu borne de conectare insurubate. Cutia de borne pentru legare la pamant asigura 16 iesiri Curentul nominal In este de pana la 63A. Este in conformitate cu standardele IEC 60439-1 si 3, IEC 60670-1 si 24. Dimensiunile totale sunt (W) 402mm x (H) 252mm x (D) 98mm. Cofretul este confectionat din termoplastic (piesa din spate si fata frontala). Usa este realizata din tehnoplastic. Gradul de protectie IK este IK07. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C.
Documente
Specificatii
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | No |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Model/type | |
| Type of covering | Door |
| Transparent cover/door | Yes |
| Cover model | Closed |
| Type of closure | Other |
| Number of rows | 1 |
| With lock | No |
| EMC-version | No |
| Earthing terminal block | Yes |
| Neutral terminal block | Yes |
| Measurements | |
| Built-in depth | 80 mm |
| Width in number of modular spacings | 18 |
| Built-in height | - |
| Height | 252 mm |
| Inner depth | 76 mm |
| Width | 402 mm |
| Built-in width | - |
| Depth | 98 mm |
| Options | |
| Extension possible | No |
| Signal passing door | Yes |
| DIN-rail | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | 9003 |
| Colour | White |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Material | |
| Housing material | Plastic |
| Package 1 | |
| volume | 9421,272 cm3 |
| weight | 1,178 kg |
| length | 40,2 cm |
| width | 25,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480456053 |
| Package 2 | |
| volume | 65360,13 cm3 |
| weight | 6,768 kg |
| length | 40,7 cm |
| width | 30,3 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | CT |
| gtin | 13606480456050 |
| Package 3 | |
| volume | 1152000 cm3 |
| weight | 120,29 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 80 |
| qmin | 80 |
| um | PF |