Descriere
Acest cofret Resi9 MP este o carcasa modulara cu montaj incastrat. Acest cofret este compus din 3 randuri de 12 module de 18 mm. Poate gazdui toate tipurile de aparataje modulare. Gradul de protectie IP este IP40. Acesta este prevazut cu o usa afumata. Culoarea fetei frontale este alba (RAL 9003). Este destinat instalarii noi sau renovate in domeniul rezidential. Este echipat cu sina asimetrica de 35 mm. Este prevazut cu 1 cutie de borne cu legare la pamant si 1 cutie de borne neutre cu borne de conectare insurubate. Cutia de borne pentru legare la pamant asigura 20 de iesiri. Cel neutru asigura 20 de iesiri Curentul nominal In este de pana la 63A. Este in conformitate cu standardele IEC 60439-1 si 3, IEC 60670-1 si 24. Dimensiunile totale sunt (W) 294mm x (H) 502mm x (D) 98mm. Cofretul este confectionat din termoplastic (piesa din spate si fata frontala). Usa este realizata din tehnoplastic. Gradul de protectie IK este IK07. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C.
Documente
Specificatii
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | No |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Measurements | |
| Built-in depth | 80 mm |
| Width in number of modular spacings | 12 |
| Built-in height | - |
| Height | 502 mm |
| Inner depth | 76 mm |
| Width | 294 mm |
| Built-in width | - |
| Depth | 98 mm |
| Model/type | |
| Type of covering | Door |
| Transparent cover/door | Yes |
| Type of closure | Other |
| Cover model | Closed |
| Number of rows | 3 |
| With lock | No |
| EMC-version | No |
| Earthing terminal block | Yes |
| Neutral terminal block | Yes |
| Options | |
| Extension possible | No |
| Signal passing door | Yes |
| DIN-rail | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | 9003 |
| Colour | White |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Material | |
| Housing material | Plastic |
| Package 1 | |
| volume | 13275 cm3 |
| weight | 1,931 kg |
| length | 50 cm |
| width | 29,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480456077 |
| Package 2 | |
| volume | 72000 cm3 |
| weight | 8,608 kg |
| length | 60 cm |
| width | 40 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | CT |
| gtin | 13606480456074 |
| Package 3 | |
| volume | 1161600 cm3 |
| weight | 149,728 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 64 |
| qmin | 64 |
| um | PF |