Descriere
Acti9 iSW-NA este un intrerupator de sarcina modular si fiabil. este un 4P, curentul nominal este de 100A si tensiunea de functionare este de 400VAC la 415VAC. Rezistenta electrica creste cu pana la 10000 de cicluri, iar rezistenta mecanica creste cu 20000 de cicluri. Temperatura de functionare este de la -35°C la +70°C. Temperatura de depozitare este de -40°C la +85°C. Gradul de protectie este IP20 si IP40 intr-o carcasa. Este montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 8. Dimensiunile sunt (W) 72mm x (H) 85mm x (D) 74mm. Acest intrerupator de sarcina este utilizat pentru control si izolare. Acest produs respecta standardul EN/IEC 60947-3.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated current | 100 A |
| Rated voltage | 415 V |
| Rated switching capacity | 5 kA |
| Short-circuit breaking capacity (Icw) | 1.5 kA |
| Voltage type | AC |
| Number of poles | 4 |
| Min. rated voltage | 400 V |
| Max. lamp power | - |
| Measurements | |
| Built-in depth | 74.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Model/type | |
| With signal lamp | No |
| Switching function | Off switch |
| Lamp type | - |
| Other | |
| Imprint/indication | None |
| Lamp socket | - |
| Colour | |
| Colour calotte | White |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 4 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Approval/certification | |
| Forced segregation according to DIN VDE 0113 | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 600 cm3 |
| weight | 330,2 g |
| length | 10 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480098970 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 9,284 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 27 |
| qmin | 27 |
| um | CT |
| gtin | 43606480098978 |