Descriere
Push in socket with clamp, Harmony Electromechanical Relays, for RSB1A160 RSB2A080 relays, 10A, push in terminals, separate contact
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Width | 16 mm |
| Height | 60 mm |
| Depth | 98 mm |
| Model/type | |
| Number of pins | 8 |
| With detachable clamps | Yes |
| Options | |
| Function extension possible | No |
| Connection | |
| Type of electric connection | Spring clamp connection |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | DIN rail (top hat rail) 35 mm |
| Package 1 | |
| volume | 90 cm3 |
| weight | 40 g |
| length | 10 cm |
| width | 6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481465740 |
| Package 2 | |
| volume | 1299,375 cm3 |
| weight | 448 g |
| length | 16,5 cm |
| width | 10,5 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606481465747 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 7,71 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 160 |
| qmin | 160 |
| um | CT |
| gtin | 43606481465748 |