Descriere
Demaror progresiv Altivar ATS480, 32 A, de la 208 pana la 690V AC, tensiune de comanda de la 110 pana la230V AC
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | No |
| Function | Single direction |
| Electrical | |
| Rated control supply voltage AC 50 Hz | 208 V |
| Rated control supply voltage AC 60 Hz | 208 V |
| Rated operating voltage Ue | 208 V |
| Rated operation current Ie at 40 °C Tu | 32 A |
| Rated power three-phase motor, inline, at 230 V | 7.5 kW |
| Voltage type for actuating | AC |
| Rated power three-phase motor, inline, at 400 V | 15 kW |
| Rated control supply voltage DC | - |
| Rated power three-phase motor, inside delta, at 230 V | 15 kW |
| Rated power three-phase motor, inside delta, at 400 V | 22 kW |
| Other | |
| Release class | Other |
| Options | |
| Internal bypass | No |
| Setting/control | |
| Torque control | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Integrated motor overload protection | Yes |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Operating conditions | |
| Rated surrounding temperature without derating | 40 °C |
| Package 1 | |
| volume | 29970 cm3 |
| weight | 6,213 kg |
| length | 37 cm |
| width | 27 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481089014 |
| Package 2 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 64,9 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 8 |
| qmin | 8 |
| um | CT |
| gtin | 73606481089013 |