Descriere
Floor thermostat 230 V with switch and central plate, lotus white, System Design
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | No |
| With sound indicator | No |
| With tap water circuit | No |
| Model | On/Off |
| With receiver | No |
| Contact type | - |
| External sensor | Yes |
| Number of modules (module system) | - |
| Sensor/feeler type | Other |
| Thermal feedback | None |
| Application | |
| Suitable for heating | Yes |
| Suitable for cooling | - |
| Electrical | |
| Max. contact load | 10 A |
| Max. contact voltage | 230 V |
| Type of power supply | 230 V AC |
| Standby power consumption (solstandby) | 0.4 W |
| Setting/control | |
| Adjustable differential | No |
| Class of the temperature control | IV |
| Concealed operation | - |
| Operation | Turn |
| Connection | |
| Number of cooler outputs | 0 |
| Number of heater outputs | 1 |
| Control characteristic | PID |
| Connection | 3-/4-wire |
| Measurements | |
| Diameter | 57 mm |
| Height | 73 mm |
| Width | 73 mm |
| Depth | 42 mm |
| Options | |
| IFTTT support available | - |
| Temperature readable | No |
| Colour | |
| RAL-number | 9016 |
| Colour | - |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Explosion-proof | No |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Other | |
| Differential value | 1 K |
| Measuring range | - |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | - |
| Compatible with Google Assistant | - |
| Compatible with Amazon Alexa | - |
| Package 1 | |
| volume | 1338,892 cm3 |
| weight | 256 g |
| length | 22,3 cm |
| width | 7,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480919381 |
| Package 2 | |
| volume | 24364,76 cm3 |
| weight | 3,426 kg |
| length | 40,1 cm |
| width | 31 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 43606480919389 |