Descriere
Presetupa M25
Documente
Fisa tehnica
Altele
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Glass-fibre reinforced | Yes |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Polyamide (PA) |
| Options | |
| Bend radius protection/trumpet flare | Yes |
| For armoured cable | No |
| Multi seal area | Yes |
| Separable screw gland | Yes |
| Screened | No |
| Snapping in opening | No |
| Model/type | |
| With strain relief | Yes |
| Model | Straight |
| With locknut | Yes |
| Type of sealing | Membrane |
| Flat cable coupling | No |
| EMC-version | No |
| Protection | |
| For Ex-zone gas | None |
| Shock resistant | Yes |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| For Ex-zone dust | None |
| Explosion-tested version | No |
| Measurements | |
| Wrench width | 25 mm |
| Hexagon angular dimension | 17.5 mm |
| Suitable for cable diameter | 11 mm |
| Nominal thread size metric/PG | 25 |
| Nominal thread size inch/gas pipe thread | 1 inch |
| Thread length | 9 mm |
| Operating conditions | |
| Operating temperature | -30 °C |
| Colour | |
| RAL-number | 7035 |
| Colour | Grey |
| Connection | |
| Thread type | Metric |
| Pitch thread | - |
| Package 1 | |
| volume | 68 cm3 |
| weight | 21 g |
| length | 4 cm |
| width | 1 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480077210 |
| Package 2 | |
| volume | 680 cm3 |
| weight | 215 g |
| length | 4 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606480077217 |
| Package 3 | |
| volume | 39000 cm3 |
| weight | 10,772 kg |
| length | 50 cm |
| width | 26 cm |
| qmax | 500 |
| qmin | 500 |
| um | CT |
| gtin | 23606480077214 |
| Package 4 | |
| weight | 206 kg |
| length | 120 cm |
| width | 100 cm |
| qmax | 9000 |
| qmin | 9000 |
| um | PF |