Descriere
Comutator de sarcina, TransferPacT Activ automat, 50A, 400V, 3P, LCD, cadru 100A
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Number of auxiliary contacts as normally closed contact | - |
| Number of auxiliary contacts as normally open contact | - |
| Number of auxiliary contacts as change-over contact | 3 |
| Model/type | |
| With zero (off) position | Yes |
| With retraction in 0-position | No |
| Type of control element | Other |
| Model | Other |
| Complete device in housing | Yes |
| Electrical | |
| Rated operation power at AC-3, 400 V | - |
| Rated permanent current Iu | 50 A |
| Number of poles | 3 |
| Rated operation current Ie at AC-3, 400 V | - |
| Material | |
| Housing material | Plastic |
| Protection | |
| Degree of protection (IP), front side | IP20 |
| Degree of protection (NEMA), front side | - |
| Mounting/installation | |
| Suitable for front mounting | No |
| Suitable for intermediate mounting | - |
| Suitable for floor mounting | No |
| Application | |
| Suitable for distribution board installation | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 10531,432 cm3 |
| weight | 3,35 kg |
| length | 36,7 cm |
| width | 21,1 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481065537 |