Descriere
Merten System M/System D, Unitate programabila universala pentru controlul temperaturii, cu ecran tactil
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With sound indicator | No |
| With tap water circuit | No |
| Model | On/Off |
| Contact type | Change-over contact (NO/NC) |
| With receiver | No |
| External sensor | Yes |
| Number of modules (module system) | - |
| Sensor/feeler type | Resistance sensor |
| Thermal feedback | None |
| Application | |
| Suitable for heating | Yes |
| Suitable for cooling | No |
| Electrical | |
| Max. contact load | 16 A |
| Max. contact voltage | 230 V |
| Type of power supply | 230 V AC |
| Standby power consumption (solstandby) | 1 W |
| Setting/control | |
| Adjustable differential | No |
| Class of the temperature control | IV |
| Concealed operation | - |
| Operation | Button |
| Connection | |
| Number of cooler outputs | - |
| Number of heater outputs | 1 |
| Control characteristic | Other |
| Connection | 3-/4-wire |
| Measurements | |
| Diameter | 57 mm |
| Height | 72 mm |
| Width | 72 mm |
| Depth | 46 mm |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Temperature readable | Yes |
| Colour | |
| RAL-number | - |
| Colour | Black |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Degree of protection (NEMA) | 1 |
| Other | |
| Differential value | 1 K |
| Measuring range | -10 °C |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 330,33 cm3 |
| weight | 116 g |
| length | 7,8 cm |
| width | 7,7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811184681 |
| Package 2 | |
| volume | 26182,6 cm3 |
| weight | 6,224 kg |
| length | 41 cm |
| width | 31 cm |
| qmax | 50 |
| qmin | 50 |
| um | CT |
| gtin | 34042811184682 |