Descriere
Acest Acti9 Vigi iC60 este un dispozitiv modular suplimentar pentru curenti reziduali. Este un 2P, curent nominal este 25A, tensiunea de functionare este de la 230VAC la 415VAC, in conformitate cu IEC 61009-1. Clasa de protectie pentru scurgeri la pamant este de tip A, cu o sensibilitate de 300 mA si cu o tehnologie independenta de tensiune. Acest produs protejeaza impotriva scurtcircuitelor, suprasarcinii cablurilor, socurilor electrice prin contact indirect si pericolelor de incendii. O fereastra VisiTrip este aici pentru a indica o declansare a defectiunii de catre un indicator mecanic rosu pe fata frontala. Poate fi combinat cu iC60 sau Acti9 Reflex iC60, pentru a oferi protectie persoanelor si protectia instalatiilor. Acest produs este in conformitate cu standardele EN/IEC 61009-1 si EN/IEC 61009-2-1. Tensiunea operationala nominala UE este de la 230 Vca la 415 Vca, in conformitate cu standardele EN/IEC 61009-1 si EN/IEC 61009-2-1. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Tensiunea nominala Uimp de rezistare a impulsului este de 6 kV. Gradul de poluare este de 3. Poate fi montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 3. Dimensiunile sunt (W) 63mm x (H) 91mm x (D) 73,5mm. Greutatea este de 0,165 kg. Gradul de protectie este IP20 si IP40 intr-o carcasa. Temperatura de functionare este de la -25°C la +60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la +85°C.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Nominal voltage | 230 V |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Nominal current | 25 A |
| Surge current capacity | 0.25 kA |
| Rated fault current | 0.3 A |
| Number of poles | 2 |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Leakage current type | A |
| Other | |
| Max. delay time | 0 ms |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Setting/control | |
| Delay adjustable | No |
| Rated fault current adjustable | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -25 °C |
| Model/type | |
| With interlocking device | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Anti-nuisance tripping version | No |
| Package 1 | |
| volume | 918,72 cm3 |
| weight | 131 g |
| length | 12 cm |
| width | 8,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480374531 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 4,048 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 27 |
| qmin | 27 |
| um | CT |
| gtin | 43606480374539 |